2021/10/17
۱۴۰۰ يکشنبه ۲۵ مهر
پیام وزیر كشور بمناسبت هفتم مهر ماه؛ روز آتش نشانی و ایمنی

پیام وزیر كشور بمناسبت هفتم مهر ماه؛ روز آتش نشانی و ایمنی

دكتر احمد وحیدی وزیر كشور، در پیام خود به مناسبت روز آتش نشانی از تلاش وزارت كشور برای ارتقاء سطح ایمنی در شهرها و روستاها از جمله از طریق تجهیز ایستگاهها و پایگاهها به ماشین آلات و تجهیزات مناسب و استاندارد، تدوین برنامه های آموزشی تخصصی و برنامه ریزی برای ارتقای سطح آمادگی خبر داد.

آرمان ملی آنلاین -به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، ‌متن كامل این پیام بدین شرح است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
من احیاها فكانما احیا الناس جمیعاً
"هر کس نفسی را حیات بخشد مثل آنست که همه مردم را حیات بخشیده است" (سوره مائده – آیه ۳۲)

هفتم مهر ماه، یادآور حماسه‌آفرینی‌ها و از خودگذشتگی‌های آتشنشانان میهن اسلامی‌مان در عرصه دفاع مقدس است. غیور مردانی كه با اخلاص و احساس مسئولیت، به امر خطیر خدمت­رسانی به آسیب دیدگان ناشی از حملات دشمن پرداختند و برگ زرین دیگری از ایثار و جوانمردی را در دفتر این مرز و بوم ثبت كردند.آتشنشانان زحمت‌‌‌کش و فداكار که با عشق و با همه وجود در راه ایجاد آسایش و رفاه مردم كشورمان بی‌وقفه و شبانه‌روزی تلاش می‌نمایند و در هنگام وقوع حوادث طبیعی و انسان­ساز در خط مقدم امداد و نجات به آسیب دیدگان قرار دارند و از هیچ تلاش و كوششی در جهت دستیابی به این امر مهم فروگذار نیستند.

اكنون به فضل و توفیق الهی و با امید به مجاهدت و حمایت‌های مردم و در سایه امام زمان عجل الله تعالی فرجه، توفیق خدمتگزاری به مردم عزیز كشورمان در دولت سیزدهم فراهم ‌شده است در چارچوب مسئولیت‌های قانونی وزارت كشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های كشور به‌عنوان متولی و پشتیبان سازمان‌ها و واحدهای آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرها و روستاهای كشور، همواره تلاش خواهیم كرد تا زمینه ارتقاء سطح ایمنی در شهرها و روستاهای كشور را از طریق تدوین دستورالعمل­های اجرایی، نیازسنجی و تجهیز ایستگاه­ها و پایگاه‌ها به ماشین‌آلات و تجهیزات مناسب و استاندارد، جذب نیروهای انسانی كارآمد، تدوین برنامه‌های آموزشی تخصصی، برنامه‌ریزی برای ارتقای سطح آمادگی جسمانی و انجام تحقیقات و پژوهش‌های كاربردی فراهم آوریم.
انتظار می‌رود مدیریت شهری و روستایی به‌منظور انجام شایسته مسئولیت‌های خود در حوزه آتش‌نشانی و خدمات ایمنی؛ تمهیدات لازم را برای ارتقای توان عملیاتی و امدادی، استانداردسازی خدمات و همچنین آموزش و جلب مشارکت‌های مردمی در راستای انجام وظایف و مسئولیت‌های تعیین‌شده،‌ اتخاذ نمایند.
این‌جانب ضمن تبریک فرا رسیدن روز آتش‌نشانی و ایمنی به همه آتش‌نشانان و امدادگران فداکار در سراسر کشور و با گرامیداشت یاد و خاطره دلاوری‌ها و ایثارگری‌های این عزیزان جان ‌بر کف که در هفتم مهر ماه سال ۱۳۵۹ در اطفاء حریق پالایشگاه آبادان و سایر حوادث و عملیات‌های اعزامی حماسه جاودانی از خود به یادگار گذاشتند و همچنین قدردانی از خدمات شبانه‌روزی آتش‌نشانی‌های سراسر کشور در مدیریت و كنترل حوادث و سوانح مختلف؛ سلامتی و توفیق بیش‌از پیش همه این عزیزان در این مسیر دشوار و پرمخاطره را از پروردگار قادر متعال مسألت ‌دارم.
 

احمد وحیدی
  وزیر كشور
 

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.