2021/10/17
۱۴۰۰ يکشنبه ۲۵ مهر
پیام مصرف‌کنندگان به تولیدکنندگان لوازم خانگی: کیفیت را بالا ببرید، جنس ایرانی می‌خریم

پیام مصرف‌کنندگان به تولیدکنندگان لوازم خانگی: کیفیت را بالا ببرید، جنس ایرانی می‌خریم

ممنوعیت واردات لوازم خانگی کره‌ای در راستای حمایت از تولید داخل اعمال شده اما تولیدکنندگان هم برای کسب رضایت مشتریان باید شرایطی را رعایت کنند.

آرمان ملی آنلاین -خبر ممنوعیت واردات لوازم خانگی کره ای از هفتم مهر اعلام شد. در پی درخواست تعدادی از شرکت‌های داخلی تولید لوازم خانگی از رهبر معظم انقلاب برای جلوگیری از واردات لوازم خانگی، رئیس دفتر رئیس جمهور خطاب به وزرای اقتصاد و صمت دستور جلوگیری از واردات لوازم خانگی از کشور کره را مکتوب کرد. رهبر انقلاب در نامه‌ای به رئیس‌جمهور اعلام کردند که طبق نامه‌ای که کارخانه‌های تولیدکننده لوازم خانگی به ایشان نوشته‌اند، واردات این محصولات باعث شکستن کمر تولیدکنندگان می‌شود و باید جلوی آن گرفته شود.

ممنوعیتی که به عنوان یک تصمیم راهبردی در راستای حمایت از تولید مورد تایید بسیاری از کارشناسان اقتصادی قرار گرفت. راهکاری که پیش از این توسط کشور‌های بزرگ تولید کننده لوازم خانگی از جمله خود کره مورد استفاده قرار گرفته بود و می تواند جهش عظیمی را برای صنعت لوازم خانگی ایران رقم بزند.

این تصمیم در حالی گرفته شد که تولیدکنندگان کره‌ای لوازم خانگی برای بازار لوازم خانگی ایران دندان تیز کرده بودند و منافع آن‌ها در گرو زمین خوردن تولید کنندگان داخلی بود. تولید گنندگان ایرانی در یک قدمی رسیدن به نقطه تکامل و حضور در بازار‌های جهانی هستند و قطعا کره‌ای‌ها به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوازم خانگی که عمده سهم بازار این حوزه را در اختیار دارند هر کاری که بتوانند برای زمین گیر کردن تولید کننده ایرانی و باز پس گرفتن سهم بازار ایران خواهند کرد.
 اعمال محدودیت واردات سیاست درستی است، اما باید چارچوب مشخصی داشته باشد

آرمان خالقی قائم مقام خانه صمت ایران اظهار کرد: برخی از شرکت‌های کره‌ای در تلاش بودند تا با نفوذ به بازار لوازم خانگی ایران و دامپینگ یا همان نرخ شکنی صنعت لوازم خانگی نوپای ایران را زمین گیر کنند.

او افزود: در گذشته همواره بازار ایران در اختیار برند‌های کره‌ای بود که با نبود رقبای خارجی شرکت‌های ما رشد کردند. امروز در شرایط رقابتی با دامپینگ و بازار شکنی شرکت‌های داخلی را نابود می‌کنند. سیاست اعمال محدودیت واردات سیاست درستی است، اما باید چارچوب مشخصی داشته باشد.

قائم مقام خانه صمت ایران بیان کرد: این محدودیت باید محدودیت زمانی و هوشمندانه باشد تا به افزایش کیفیت و کاهش قیمت منجر شود در غیر این صورت باعث تخریب تولید خواهد شد.

او گفت: اگر کاری که با خودروساز‌ها کردیم با صنعت لوازم خانگی انجام دهیم خدمتی نکرده ایم و صنعت هم رشد نخواهد کرد. حمایت بی‌دریغ و شرایط بازار انحصاری تا حدی می‌تواند ادامه داشته باشد.

به گزارش  آرمان ملی آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،نکته حائز اهمیت در این اتفاقات حمایت مردم از تولید داخل و تولید کنندگان لوازم خانگی ایرانی بود. نظرات مخاطبان باشگاه خبرنگاران جوان نشان می‌دهد که اغلب به شرط بهبود کیفیت و خدمات، خرید محصولات ایرانی را به خرید نمونه‌های وارداتی ترجیح می‌دهند. تمایل به خرید کالای ایرانی در بین اغلب پیام‌ها به چشم می‌خورد، اما انتظار بهبود کیفیت تولید و افزایش خدمات پس از فروش از تولید کنندگان لوازم خانگی داخلی داشتند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.