2022/05/29
۱۴۰۱ يکشنبه ۸ خرداد
تسهیل دسترسی خریداران خرد به سیمان
جهرمی مطرح کرد؛

تسهیل دسترسی خریداران خرد به سیمان

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران گفت: خریداران خرد سیمان می‌توانند با داشتن کد بورسی، سیمان مورد نیازشان را بدون مراجعه حضوری به کارگزاری ها و به صورت آنلاین خریداری کنند.

آرمان ملی آنلاین -جواد جهرمی درباره خرید خرد سیمان از بورس کالا گفت: پس از راه اندازی معاملات سیمان در بازار فیزیکی، تقاضا برای راه اندازی معاملات خرده فروشی محصول سیمان اعلام شد و از طرفی تعدد روزهای معاملاتی علاوه بر عرضه سیمان در بازار فیزیکی هم یکی از خواسته‌های فعالان این بازار بود تا این محصول در سایر روزهای هفته هم معامله شود.

وی افزود: با توجه به همکاری‌های که با شرکت‌های سیمانی داشتیم تاکنون ۱۱ انبار سیمان در بورس کالا پذیرفته و نماد آن‌ها گشایش یافته است.

وی گفت: در هفته آینده نیز نماد ۴ انبار سیمان در بورس کالا گشایش می‌یابد و همچنین ۳۰ شرکت سیمانی برای پذیرش در بورس کالا اقدام کرده اند.

وی افزود: خرید خرد سیمان از هفته گذشته امکان پذیر شد و خریداران خرد می‌توانند از محل گواهی سپرده اقدام به خرید سیمان کنند.

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا گفت: حداقل خرید سیمان ۱۰ تن است و خریداران می‌توانند از محل گواهی سپرده سیمان مورد نیازشان را تامین کنند.

جهرمی گفت: مشتریان خرد سیمان با داشتن کد بورسی می‌توانند بصورت مجازی اقدام به خرید سیمان کنند و نیازی به مراجعه به کارگزاری نیست.

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا تصریح کرد: از هفته آینده ۱۵ نماد سیمانی گشایش می‌یابد و معاملات گواهی سپرده سیمان نیز رونق بیشتری می‌گیرد.

وی ادامه داد: طبق مصوبات وزارت صمت، شرکت‌های تولیدکننده سیمان باید از طریق بورس کالا اقدام به فروش سیمان کنند.

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از کالا خبر ، جهرمی افزود: از زمانی که سیمان در بورس کالا عرضه شد قیمت آن کاهش پیدا کرد و به علت کاهش هزینه‌ها به قیمت منطقی رسید.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.