2021/12/01
۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۰ آذر
بیش از ۱۰ میلیون نفر در انتظار دریافت کارت ملی/ اعتبار کارت‌های ملی هوشمند تمدید می‌شود؟

بیش از ۱۰ میلیون نفر در انتظار دریافت کارت ملی/ اعتبار کارت‌های ملی هوشمند تمدید می‌شود؟

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: اکنون بیش از ۱۰ میلیون نفر متقاضی کارت هوشمند ملی در نوبت دریافت کارت هستند.

آرمان ملی آنلاین -سیف اله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره آخرین آمار دریافت کارت ملی هوشمند اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیون نفر متقاضی دریافت کارت هوشمند ملی در نوبت دریافت این کارت هستند و حدود چهار میلیون نفر هم که شرایط دریافت این کارت را دارند هنوز برای ثبت نام و گرفتن آن اقدام نکرده‌اند این در حالی است که ۶۵ میلیون نفر ایرانی واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند.

او افزود: تاکنون بیش از ۶۲ میلیون نفر که متقاضی دریافت کارت هوشمند ملی هستند، ثبت‌نام کرده‌اند و برای ۵۱ میلیون و ۷۵۰ نفر از ایرانیان واجد شرایط (افراد بالای ۱۵سال) کارت هوشمند ملی صادر شده است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره اعتبار کارت ملی هوشمند گفت: به دنبال آن هستیم تا زمان حل شدن مشکل تامین بدنه کارت ملی، اعتبار این کارت‌ها را افزایش دهیم، اما بعد از رفع این مشکل به دلیل تغییر در چهره یا از بین رفتن اثر انگشت کارت ملی‌های هوشمند نیاز به بازیابی دارد تا شهروندان بتوانند بهره مندی لازم را از این کارت‌ها داشته باشند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.