2022/01/23
۱۴۰۰ يکشنبه ۳ بهمن
آمادگی بنیاد برکت برای ایجاد 300 هزار شغل در سال آینده
در جلسه شورای عالی اشتغال اعلام شد؛

آمادگی بنیاد برکت برای ایجاد 300 هزار شغل در سال آینده

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از اعلام آمادگی این بنیاد برای ایجاد 300 هزار فرصت شغلی در سال 1401 خبر داد.

آرمان ملی آنلاین - محمد ترکمانه در جلسه شورای عالی اشتغال به ریاست سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور از اعلام آمادگی بنیاد برکت برای فعالیت در کنار دولت در جهت اشتغال‌زایی و ایجاد 300 هزار فرصت شغلی در سال 1401 خبر داد.
مدیرعامل بنیاد برکت تاکید کرد: در صورت تامین منابع مورد نیاز از محل تبصره‌های 16 و 18 قانون بودجه سال 1401، بنیاد این آمادگی را دارد که در سال آینده 300 هزار فرصت شغلی مستقیم را در مناطق روستایی و محروم کشور ایجاد کند.
ترکمانه خاطرنشان کرد: ایجاد این 300 هزار فرصت شغلی مستقیم با راه‌اندازی 200 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور محقق خواهد شد.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، سهم این بنیاد برای اجرای هر طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در سال آینده به 700 میلیون ریال افزایش خواهد یافت.
وی از فعالیت بنیاد برکت در 20 هزار روستا از سال آینده خبر داد و گفت: تعداد روستاهای تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد در سال 1401 به 20 هزار روستا معادل 50 درصد روستاهای دارای سکنه کشور خواهد رسید. همچنین چتر اشتغال‌آفرینی برکت بر سر تمامی شهرها و نیمی از شهرستان‌های کوچک دارای جمعیت زیر 30 هزار نفر نیز گسترده می‌شود.
ترکمانه ادامه داد: در جلسه شورای عالی اشتغال مقرر شد یک‌میلیون و 850 هزار شغل تا پایان سال 1401 در کشور ایجاد شود که بنیاد برکت برای 300 هزار شغل از این تعداد در صورت تامین منابع مورد نیاز، اعلام آمادگی کرد.
مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: مشاغل بنیاد برکت در قالب شناسایی و تعریف زنجیره ارزش اولویت‌دار در مناطق هدف ایجاد می‌شود تا هم تولید اتفاق بیفتد و هم بازار فروش محصولات تامین شود.
وی با تاکید بر اهمیت ایجاد اشتغال در کشور اظهار داشت: با وجودی‌که روال عادی برگزاری جلسات شورای عالی اشتغال هر 6 ماه یک‌بار است اما به دلیل اهمیت موضوع اشتغال، طبق دستور رئیس جمهور در دولت سیزدهم این جلسات به صورت ماهانه برگزار می‌شود.
ترکمانه خاطرنشان کرد: بنیاد برکت بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق به عنوان اولویت اصلی در راس برنامه‌ها و فعالیت‌های خود قرار داده است.
مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح عملکرد این بنیاد در حوزه اشتغال‌زایی بیان کرد: تا به امروز 160 هزار طرح اشتغال با ظرفیت ایجاد 480 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم 10 هزار روستا و 550 شهرستان در 31 استان کشور به بهره‌برداری رسیده است.
وی افزود: حجم کل سرمایه‌گذاری برای ایجاد این تعداد طرح اشتغال 165 هزار میلیارد ریال است.  
ترکمانه در پایان تاکید کرد: بنیاد برکت برای سال 1400 راه‌اندازی 80 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور منجر به ایجاد 240 هزار فرصت شغلی را در مناطق محروم و روستایی کشور در دستور کار دارد که تا پایان سال جاری به طور کامل محقق خواهد شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.