2022/05/29
۱۴۰۱ يکشنبه ۸ خرداد
آرامش ادامه دار بازار سیمان به کمک بورس کالا
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت اعلام کرد:

آرامش ادامه دار بازار سیمان به کمک بورس کالا

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با اجرای برنامه‌ها و پروژه‌های فوری وزارت صنعت درخصوص تنظیم بازار کالاهای پایه‌ای، شاهد ثبات قیمت‌ها در بازار سیمان هستیم و مشکل خاصی در تنظیم بازار سیمان وجود ندارد.

آرمان ملی آنلاین -سیف‌الله امیری افزود: هر هفته حدود یک میلیون تا یک میلیون و دویست هزار تن  سیمان در بورس کالا عرضه می‌شود و هر پاکت سیمان حدود ۲۵ هزار تومان بوده که در حال حاضر در بازار آزاد  قیمت هر پاکت سیمان بین ۳۲ تا ۳۶ هزار تومان است که این افزایش نسبت به بورس کالا مربوط به ۱۰ درصد مالیات ارزش افزوده و همچنین هزینه‌های حمل و نقل و موضوعات دیگر است.

سیف‌الله امیری با اشاره به قیمت سیمان عرضه شده در بورس کالا گفت: در هفته جاری در  بورس کالا قیمت هر پاکت سیمان کمتر از ۲۵ هزار تومان و قیمت هر تن سیمان فله حدود ۳۶۳ هزار تومان است و در بازار هم هیچ مشکلی برای تولید و عرضه این محصول وجود ندارد.

وی افزود: هر هفته حدود یک میلیون تا یک میلیون و دویست هزار تن  سیمان در بورس کالا عرضه می‌شود که کمتر از یک میلیون تن آن مورد معامله قرار گرفته و مابقی برای عرضه مجدد در بورس آماده می شود.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت خاطر نشان کرد: در حال حاضر در بازار آزاد  قیمت هر پاکت سیمان بین ۳۲ تا ۳۶ هزار تومان است که این افزایش نسبت به بورس کالا مربوط به ۱۰ درصد مالیات ارزش افزوده و همچنین هزینه‌های حمل و نقل و موضوعات دیگر است.

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از ایرنا،امیری با اشاره بر آرامش و ثبات ایجاد شده در بازار سیمان، از تأمین به موقع سوخت مورد نیاز کارخانجات سیمانی خبر داد و گفت: مازوت مورد نیاز این کارخانجات تأمین و تحویل داده شده است و در این زمینه هم با مانع خاصی مواجه نیستیم؛ به این ترتیب شاهد افزایش میزان تولید و عرضه این محصول نسبت به تقاصای بازار هستیم.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.