2022/09/27
۱۴۰۱ سه شنبه ۵ مهر
انجام بیش از ۴۰۰ مورد تعمیرات اساسی در سال ۱۴۰۰
مدیرعملیات نفت و گاز مارون:

انجام بیش از ۴۰۰ مورد تعمیرات اساسی در سال ۱۴۰۰

مدیر عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در تشریح عملکرد سال ۱۴۰۰ زیرمجموعه خود از انجام ۴۰۴ مورد تعمیرات اساسی ماشین آلات و تجهیزات زیر ۴ هزار اسب بخار شرکت خبر داد و تاکید کرد که تحقق ۱۰۰ درصدی تولید در سال گذشته تحت تاثیر مستقیم این دستاورد بزرگ بوده است.

آرمان ملی آنلاین - به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، مهندس منصور ترکمان‌اسدی با بیان اینکه ماشین آلات شامل توربین، پمپ اصلی نفت، سایر پمپ ها، کمپرسور هوا، کمپرسورگاز و الکتروموتور بوده و تجهیزات شامل جراثقال، مخزن، ترانسفورماتور و تاسیسات برقی می باشند، گفت: در سال گذشته، ۴۹۵ مورد کاری برنامه کرده بویم که خوشبختانه موفق شدیم علیرغم محدودیت ها و مشکلات موجود، ۴۰۴ ماشین و تجهیز را با همکاری شرکت های دانش بنیان و پیمانکاران تعمیراتی داخلی مورد تعمیرات اساسی قرار دهیم؛ مابقی پروژه ها نیز در حال انجام می باشند.

وی استحصال ۱۶۰ هزار و ۵۹۸ بشکه نفت خام با بکارگیری دستگاه هایMOS  وMOT  و همچنین بر تزریق بیش از ۱۸ میلیون بشکه (معادل ۳/۹۸ درصد) پساب نمکزدایی به چاه های دفعی را از دیگر دستاوردهای مهم شرکت در حوزه صیانت از محیط زیست و منابع هیدروکربوری برشمرد و افزود: در بخش تعمیرات خطوط لوله شرکت که شریان اصلی فرایند تولید را تشکیل می دهند، تعداد ۸۱۳ مورد رفع نشت از خطوط لوله به وسیله گیره موقت، ۷۹ مورد اصلاحیه و بهینه سازی خطوط لوله، ۴۳ مورد ایمن سازی خطوط لوله، ۳۶۸ مورد تعمیر و تعویض بخش هایی از خطوط لوله علاوه بر ۶۸ مورد سایر فعالیت ها معادل ۳۰۹ هزار و ۲۹۱ نفر ساعت تعمیرات را به انجام رساندیم.

مهندس ترکمان‌اسدی یادآور شد: ۱ هزار و ۷۵ اقدام در عرصه خدمات چاه ها، ۱ هزار و ۴۸ اقدام در بخش خدمات تاسیسات، ۳ هزار و ۸۶۰ مورد بازرسی خطوط لوله اصلی، ۲۹ مورد توپک رانی خطوط لوله اصلی و ۶۲۰ مورد مانور ایمنی نیز در سال ۱۴۰۰ برای تضمین تولید پایدار انجام شد و می توان گفت که در این مسیر علاوه بر همت و تعهد بی مانند کارکنان شرکت، دانش بنیان ها، سازندگان و تامین کنندگان داخلی نیز کلیه نیازهای فناورانه، عملیاتی و عمومی شرکت را برآورده نمودند.

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.