2022/07/03
۱۴۰۱ يکشنبه ۱۲ تير
رشد بیش از 40 درصدی تخلیه و بارگیری کالا از بندر چابهار در سه ماهه نخست امسال

رشد بیش از 40 درصدی تخلیه و بارگیری کالا از بندر چابهار در سه ماهه نخست امسال

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از افزایش بیش از 40 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: تخلیه و انتقال کالاهای اساسی نیز در مدت مشابه رشد 21 درصدی را نشان می دهد.

آرمان ملی آنلاین - به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، ناصر روانبخش، سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در راستای استفاده از ظرفیت‌های بندر چابهار و تامین کالاهای اساسی مورد نیاز کشور؛ با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از 40 درصد رشد داشته است.

 وی با بیان اینکه تخلیه و انتقال کالاهای اساسی نیز طی مدت مشابه از رشد 21 درصدی برخوردار می باشد افزود: بیشترین سهم واردات کالاهای اساسی از بندر چابهار در طی این مدت متعلق به گندم و برنج بوده و تخلیه گندم از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به سال قبل بیش از دو برابر رشد داشته است.

روانبخش همچنین با بیان رشد مستمر عملیات تخلیه و بارگیری کالای غیر نفتی طی سالهای گذشته و ابتدای سال جاری از طریق بندر چابهار؛ رشد تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی در بهار امسال نسبت به سال گذشته را 74 درصد عنوان کرد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.