2022/08/15
۱۴۰۱ دوشنبه ۲۴ مرداد
برپایی نمایشگاه بزرگ دستاوردهای دفاعی ایران در آینده نزدیک

برپایی نمایشگاه بزرگ دستاوردهای دفاعی ایران در آینده نزدیک

امیر سرتیپ آشتیانی از افتتاح نمایشگاه بزرگ دستاوردهای دفاعی در آینده نزدیک خبر داد.

آرمان ملی آنلاین - امیر سرتیپ «محمدرضا آشتیانی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  در آیین افتتاح نمایشگاه «قابلیت‌های وزارت دفاع در تولید و اقتصاد دانش‌بنیان» با بیان اینکه وزارت دفاع مسئولیت تولید قدرت و ارتقاء توانمندی‌های صنعتی دفاعی جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارد، اظهار کرد: در این مسیر از سرریز تولیدات در حوزه‌های غیرنظامی برای ارتقاء سطح صنعت کشور استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: دستاوردهایی که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است، شامل هزار و ۱۰۰ محصول در حوزه‌های مختلف است که در این مسیر، ما به ارتقاء توانمندی‌ها و قابلیت‌های صنعتی پرداختیم.

وزیر دفاع ادامه داد: ما بومی‌سازی محصولات، عمق‌بخشی به دانش و فناوری و هم‌افزایی بین مجموعه‌های مختلف کشور را در دستور کار قرار دادیم و هم‌اکنون با بیش از پنج هزار شرکت دانش‌بنیان همکاری می‌کنیم.

امیر آشتیانی در پایان از افتتاح یک نمایشگاه بزرگ از دستاوردهای دفاعی کشور در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از ایسنا، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در این مراسم با بیان اینکه فناوری‌های بسیاری در حوزه دفاع توسعه پیدا کرده است، گفت: این توسعه به دو قسم بوده که یک بخش سرریز حوزه دفاعی است و یک بخش تکنولوژی‌هایی که در حوزه غیرنظامی توسعه یافته است.
«سورنا ستاری» خاطرنشان کرد: ایجاد ظرفیت‌هایی مانند این نمایشگاه باعث می‌شود تا آشنایی با توانمندی‌های هر دو بخش صورت بگیرد.

بنابراین گزارش، نمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در تولید و اقتصاد دانش‌بنیان، شامل بخش‌های حمل و نقل (زمینی، دریایی و هوایی)، سلامت، ایمنی و تجهیزات پزشکی، انرژی (نفت، گاز، انرژی‌های نوین)، فناوری اطلاعات و ارتباطات، سایبری، زیرساخت عمران و معدن، مواد، پتروشیمی، امنیت غذایی و کشاورزی و لوازم خانگی، زیرساخت‌های قطعات الکترونیک و داده‌های مکان‌محور است.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.