2022/10/06
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۴ مهر
نشت چاه 372 نفت و گاز مارون با موفقیت مهار شد

نشت چاه 372 نفت و گاز مارون با موفقیت مهار شد

شامگاه دوشنبه 10 مرداد چاه 372 شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون واقع در واحد بهره برداری شماره 3 این شرکت دچار نشت از ناحیه رینگ فلزی زیر شیر اصلی تحتانی شد که با اقدام سریع کارشناسان شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون مهار و ایمن سازی گردید.

آرمان ملی آنلاین - به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون ، مدیر عامل این شرکت با بیان اینکه چاه مذکور با دبی 2 هزار بشکه در روز در مخزن آسماری قرار داشته و از چاه های فعال تولیدی شرکت به شمار می آید، گفت: در بررسی های اولیه مشخص شد که خوردگی حفره ای در مرکز رینگ باعث ایجاد سوراخ در رینگ و نشت جزئی چاه شده بود اما قطعه مذکور جهت انجام بررسی های بیشتر به آزمایشگاه ارسال شده است.

وی افزود: در بدو امر با استفاده از پمپ تراک و تزریق هزار و 100 بشکه آب، چاه را مهار و تسهیلات معیوب اعم از رینگ فلزی، شیر اصلی تحتانی و شیر ایمنی سرچاهی علاوه بر 2 عدد شیر دروازه ای 6 اینچ 5 هزار (شاخه تزریق) را تعویض کردیم.

مهندس حمید کاویان ضمن تقدیر از تلاش های کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون  و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بخاطر انجام سریع این عملیات یادآور شد: خوشبختانه هیچ ریسکی همجواران محترم تاسیسات عملیاتی شرکت را تهدید نکرد و تنها دو بشکه نفت در محل چاه رها شده بود که آن هم به سرعت جمع آوری گردید.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.