2022/10/06
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۴ مهر
دستگیری کودک‌ربا حرفه‌ای در جنوب تهران

دستگیری کودک‌ربا حرفه‌ای در جنوب تهران

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری یک کودک‌ربا در جنوب تهران خبر داد و گفت: متهم به ۲ کودک‌ربایی اعتراف کرده است.

آرمان ملی آنلاین - سرهنگ کارآگاه «علی ولیپور گودرزی» رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار کرد: با وقوع یک فقره آدم‌ربایی دختربچه ۶ساله در جنوب تهران موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه کودک‌ربا یک زن است، افزود: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان داد، دختربچه۶ساله به همراه مادر بزرگش برای اقامه نماز به مسجدی در محدوده شرق تهران مراجعه کرده است و زمانی که مادربزرگ در حال نماز خواندن بوده، کودک به همراه کیف مادربزرگ که در دست داشته از مسجد خارج شده است.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت عنوان کرد؛ در بررسی‌های بیشتر کارآگاهان مشخص شد زن سارق در ابتدا به بهانه غذای نذری کودک ۶ساله را فریب و پس از سرقت طلاهای این کودک و مقداری پول که داخل کیف بوده سپس با خانواده کودک تماس گرفته و قصد اخاذی را داشته که با اقدام به موقع کارآگاهان و ارائه آموزش‌های لازم، فرد کودک ربا از عملی کردن نقشه‌ی خود ناکام می‌ماند و کودک را در محل سرقت رها می‌نماید.

سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی گفت: کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی پس از دریافت این اطلاعات مهم رصدهای اطلاعاتی را آغاز کردند و با بهره‌گیری از روش‌های علمی کشف جرم و با انجام اقدامات اطلاعاتی و کارآگاهی مخفیگاه متهم را در جنوب تهران شناسایی کردند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: کارآگاهان در گام بعدی با هماهنگی مرجع قضایی در تاریخ ۲۹ شهریور ماه راهی مخفیگاه متهم شدند و زن جوان را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

وی افزود: متهم پس از انتقال به اداره یازدهم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم ربودن دختر خردسال و یک فقره کودک ربایی دیگر با شگرد تعارف غذای نذری در اواسط مرداد ماه امسال اعتراف کرد و گفت: من به دلیل نیاز مالی که داشتم با پرسه زنی در مساجد و شناسایی کودکانی که زیورآلات به همراه داشتند را در یک فرصت مناسب به بهانه دادن غذای نذری آنان را اغفال و پس از سرقت طلاجات گوشواره و النگو، کودکان را در محدوده‌های ربایش رها می‌کردم و اموال مسروقه را به فردی می‌فروختم.

به گزاش آرمان ملی آنلاین به نقل از ایلنا، سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی خاطرنشان کرد: متهمه با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

توصیه‌های پلیسی آگاهی تهران بزرگ در خصوص زیور آلات کودکان

۱-    همراه داشتن زیور آلات و دوچرخه گرانبها، بچه‌ها را در معرض آسیب قرار می‌دهد.

۲-    زیور آلات برای دختر بچه‌ها به معنای ایجاد نا امنی برای آن‌هاست.

۳-    هنگامی که بچه‌ها در سطح شهرتنها تردد و بازی می‌کنند، زیور آلات آن‌ها را در منزل نگه دارید.

۴-    بچه‌ها نباید با اشیا و وسایل گرانقیمت تنها در شهر تردد کنند.

۵-    به کودکانتان اجازه ندهید همراه با زیور آلات و اشیای گران مثل دوچرخه به تنهایی به بازی و تردد در کوچه و خیابان بپردازند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.