2023/01/31
۱۴۰۱ سه شنبه ۱۱ بهمن
طرح مطالعاتی تاثیر اجتماعی بهسازی محیطی خیابان تیموری  در منطقه2

طرح مطالعاتی تاثیر اجتماعی بهسازی محیطی خیابان تیموری در منطقه2

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 2 گفت:طرح مطالعات ارزیابی تاثیر اجتماعی بهسازی محیطی خیابان تیموری- حدفاصل خیابان آزادی تا بزرگراه یادگارامام (ره) در دستور کار قرار گرفت.

آرمان ملی آنلاین - به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2 ، اکرم رجای با اشاره به  اینکه مطالعات ارزیابی تاثیر اجتماعی طرح بهسازی محیطی محور تیموری- حدفاصل خیابان آزادی تا بزرگراه یادگارامام (ره) با رویکرد ارتقاء کیفیت فضای همگانی و کاهش آسیب پذیری محیطی اجرا می شود ، گفت:بررسی و شناسایی تاثیرات و پیامدهای نهان (مثبت و منفی) اجتماعی و فرهنگی و ارایه راهبرد و راهکار برای هر گونه مداخله در زندگی شهروندان، اعم ازسیاست‌ها، برنامه‌ها، طرح‌ها و پروژه‌ها در مقیاس شهری، منطقه‌ای ،محلی و بهبود سطح کیفیت زندگی شهروندان از جمله اهداف اجرای این طرح است.
وی افزود: افزود: مطالعات ارزیابی تاثیر اجتماعی طرح بهسازی محیطی بلوار تیموری به سفارش معاونت شهرسازی و معماری و نظارت معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه همچنین با پشتیبانی مالی دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در بازه زمانی سه ماهه در دست اقدام قرار گرفته است که برنامه ریزی و تصمیم گیری نسبت به اجرای عملیاتی آن پس از نتایج مطالعه پژوهشگران طرح انجام خواهد گرفت.
 معاون شهردار منطقه 2 با اشاره به ضرورت اجرای طرح مطالعاتی بهسازی محیطی خیابان تیموری گفت: با توجه به ویژگی ها و کاربری های شهری این محور ، مدیریت شهری در نظر دارد تا  این طرح را با رویکرد طب سوزنی شهری ، با هدف  بهبود کیفیت زندگی، تقویت ارتباط بین شهروندان و افزایش نشاط شهری اجرا کند که این طرح مستلزم مطالعات ارزیابی تاثیر اجتماعی و فرهنگی با نظر شهروندان، ذینفعان و متخصصین شهری است
 وی افزود:استفاده از رویکرد CPTED جهت کاهش آسیب پذیری محیط و همچنین پیوند بخشی از بافت محلی شمال و جنوب محور تیموری به از دیگر اهداف اجرای طرح مطالعاتی است  که درابتدا می باشد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.