کد خبر : 365417 تاریخ : ۱۴۰۰ دوشنبه ۸ شهريور - 16:05
288 پروژه راه و پل‌سازی برکت در مناطق روستایی و عشایری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام 288 پروژه راه و پل‌سازی را در مناطق روستایی و عشایری افتتاح کرده یا در دست اجرا دارد.

آرمان ملی آنلاین -معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت ضمن بیان این مطلب افزود: بنیاد 288 پروژه عمرانی و زیربنایی شامل 251 پروژه راه‌سازی و 37 احداث پل‌ را با اعتبار 2 هزار میلیارد ریال در مناطق محروم روستایی و عشایری کشور به بهره‌برداری رسانده یا در دست اجرا دارد.
محمد مهجوری تاکید کرد: از 288 پروژه عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در حوزه راه‌سازی و احداث پل‌ تا به امروز 83 طرح راه‌سازی به بهره‌برداری رسیده و 37 پل به طور کامل احداث شده است.
وی خاطرنشان کرد: تعهد مالی بنیاد برکت در راه‌سازی و احداث پل‌ به ترتیب یک‌هزار و 676 میلیارد و 324 میلیارد ریال است.
مهجوری با اشاره به اجرای پروژه‌های راه‌ و پل‌‌سازی برکت در 15 استان کشور گفت: عمده پل‌ها و راه‌ها در استان‌های خوزستان، مازندران، لرستان، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، کهگیلویه و بویراحمد، قم، آذربایجان غربی و خراسان رضوی و جنوبی افتتاح شده یا در دست اجرا است.
به گفته معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، اکثر طرح‌های این بنیاد در حوزه راه‌سازی و احداث پل در مناطق روستایی و عشایری استان‌های محروم و کمتر توسعه‌یافته قرار دارد.
وی تصریح کرد: طرح‌های راه‌سازی روستایی بنیاد برکت شامل احداث راه، تعریض و بهسازی، ایمن‌سازی، رفع نقاط حادثه‌خیز و ایجاد ایل‌راه عشایری می‌شود.
مهجوری خاطرنشان کرد: با وجودی که ایجاد نهضت اشتغال‌زایی با هدف محرومیت‌زدایی، توسعه و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور به عنوان رسالت و ماموریت اصلی بنیاد برکت تعیین شده است اما این بنیاد فعالیت‌های گسترده‌ای را نیز در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی در این مناطق در دست اجرا دارد.
معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت در تشریح فعالیت‌های عمرانی و زیربنایی این بنیاد اظهار داشت: ساخت 53 هزار طرح عمرانی و زیربنایی شامل مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، احداث پل، راه‌سازی و آب‌رسانی را در دستور کار داریم که از این تعداد، 35 هزار طرح تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.
مهجوری خاطرنشان کرد: 26 هزار میلیارد ریال سهم بنیاد برکت برای ساخت و تکمیل 53 هزار طرح عمرانی و زیربنایی تعهد شده است که تاکنون بیش از 17 هزار میلیارد ریال آن پرداخت شده.