کد خبر : 386122 تاریخ : ۱۴۰۰ سه شنبه ۲۳ شهريور - 16:03
حمید استیلی : محبوبیت نوراللهی و مغانلو علت ناراحتی هواداران از جدایی آنهاست/ پرسپولیس از بازیکنان معمولی ستاره می‌سازد/ این طرفداران تیم هستند که همیشه آسیب می‌بینند حمید استیلی معتقد است تجربه پرسپولیس در مسابقات لیگ قهرمانان برگ برنده این تیم در بازی با استقلال است.

آرمان ملی آنلاین - حمید استیلی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص بازی حساس امشب پرسپولیس در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در برابر استقلال تاجیکستان گفت: استقلال همه را شگفت زده کرد و در گروهی که الهلال در آن حضور داشت موفق شد سرگروه شود و این تیم متمول را شکست دهد. ما باید در خانه این تیم به مصاف این تیم برویم که این یک امتیاز برای استقلال محسوب می‌شود. بازیکنان نباید به هیچ وجه این تیم را دست کم بگیرند. استقلال در بازی با الهلال نشان داد کوچکترین اشتباه برابر این تیم تبعات سنگینی دارد.

وی در خصوص اینکه آیا پرسپولیس می تواند این تیم را شکست دهد گفت: پرسپولیس کادرفنی و بازیکنان با تجربه ای را در اختیار دارد که در بازی های سخت تر از این پیروز از میدان خارج شده است و همین موضوع برگ می‌تواند برگ برنده این تیم در این بازی باشد. این تیم تجربه حضوردر 2 فینال آسیا را دارد و مسلما تیمی که باید نگران باشد استقلال است. اما ما نباید این تیم را دست کم بگیرم و به امید خدا به مرحله بعد صعود خواهیم کرد.

استیلی در مورد تغییرات در ترکیب پرسپولیس و جدایی چند بازیکن این تیم بیان کرد: هر سال این اتفاقات برای همه تیم ها رخ می دهد یک سری از بازیکنان جدا می‌شوند. هر بازیکنی که به پرسپولیس می‌آید تن کردن لباس این تیم برای او یک افتخار محسوب می‌شود چرا که این تیم 5 سال متوالی قهرمان شده است بهترین کادرفنی و بازیکنان ایران را در اختیار دارد. شما می‌بینید یک بازیکن معمولی با حضور در پرسپولیس تبدیل به یک ستاره می‌شود.

وی در خصوص ناراحتی هواداران از جدایی احمد نوراللهی و شهریار مغانلو گفت : ناراحتی هواداران از جدایی بازیکنان بخاطر این است که هوادار آنها را دوست داشته است. بهتر بود با مدیریت کردن این موضوع باعث شد دلخوری پیش نیاید. ولی موضوع مهم در این باره این است که وقتی بازیکنی که به پرسپولیس می‌آید و در این تیم تبدیل به ستاره می شود و به تیم ملی می‌رسد باشگاه باید طوری با او قرارداد ببندد که بعد از رفتن این بازیکن باشگاه از او درآمد زایی کند در غیر اینصورت تنها باشگاه خرج کرده و هیچ آورده و سودی برای خود نداشته است.

وی افزود: شرایط پرسپولیس و استقلال کاملا متفاوت و ویژه است. این دو تیم در همه جای ایران هوادار دارند و چنین چیزی در هیچ جای دنیا نیست. شما ببیند تیم های دیگر در آسیا چه خرجی می‌کنند. چرا هر سال این دو تیم آن هم در این مقطع حساس باید درگیر حواشی باشند. متاسفانه در این شرایط تنها کسی که آسیب می‌بیند همیشه هواداران هستند. این تنها مشکل پرسپولیس نیست و بسیاری از تیم های ایرانی درگیر این موضوع هستند و متاسفانه ما آینده نگر نیستیم و برنامه ریزی نداریم و چون برنامه ریزی نداریم طبعا زیرساختی نیست و تنها به دنبال این هستیم که سال به سال یپیش برویم.

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از ایلنا، کاپیتان سابق پرسپولیس در خصوص اینکه آیا این تیم می‌تواند در لیگ قهرمانان آسیا در این فصل موفق شود اظهار داشت: پرسپولیس از تجربه لازم برای موفقیت و قهرمانی برخوردار است و این موضوع در خون این تیم است. بازیکنان در پرسپولیس به یک شخصیت تیمی خاصی دست پیدا کردند و همچنین مربیان و کادرفنی با توجه به دانش و تجربه ای که کسب کردند این امتیاز را دارند که امسال بتوانند قهرمان آسیا بشوند. امیدوارم با تجربه دو نایب قهرمانی در آسیا بتوانیم امسال قهرمان آسیا بشویم.