2022/07/04
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۳ تير
 • ایجاد بخت آزمایی و کنار گذاشتن بازار سرمایه مورد قبول مجلس نیست

  ایجاد بخت آزمایی و کنار گذاشتن بازار سرمایه مورد قبول مجلس نیست

  رئیس کمیسیون اقتصادی در خصوص لغو عرضه خودرو در بورس کالا گفت: وقتی ظرفیت و زیرساخت‌های بازار سرمایه برای کمک به صنعت خودرو فراهم است چرا از بخت آزمایی استفاده می شود.
 • شفافیت بازار خودرو با عرضه در بورس کالا

  شفافیت بازار خودرو با عرضه در بورس کالا

  رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: انتظار نمایندگان مجلس از دولت به‌عنوان مجری قانون، استفاده از فضای قانونی و شفاف بورس کالا برای عرضه خودرو است.
 • تامین‌مالی ۲۱۴ هزار میلیارد ریالی/ رشد ۱۳درصدی ارزش معاملات

  تامین‌مالی ۲۱۴ هزار میلیارد ریالی/ رشد ۱۳درصدی ارزش معاملات

  واکاوی معاملات بورس انرژی ایران در آخرین سال قرن نشان می‌دهد که ارزش مجموع معاملات این بورس در سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۱۵۰۰ هزار میلیارد ریال بوده‌ که نسبت به ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۹ حدود ۱۳درصد افزایش یافته‌است.
 • قرارداد‌های آتی ال پی جی و میعانات گازی منتشر می‌شود

  قرارداد‌های آتی ال پی جی و میعانات گازی منتشر می‌شود

  مدیرعامل بورس انرژی گفت : اولین قرارداد ها با نفتا و متانول شروع شد چرا که بازار فیزیکی آنها در بورس انرژی بازار پویا و کاملی بود و در دفعات بعدی قراردادهای آتی ال‌پی‌جی،میعانات گازی و سایر حامل‌های انرژی منتشر خواهد شد.
 • رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالا

  رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالا

  در هفته منتهی به ۱۹ فروردین ماه یک میلیون و ۹۴۹ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در بازار فیزیکی بورس کالا دادوستد شد که نسبت به هفته ماقبل به ترتیب رشد ۲۵ و ۹۱ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.
 • تقویت بیشتر معاملات بورس کالا از الزامات رشد سلامت اقتصادی است

  تقویت بیشتر معاملات بورس کالا از الزامات رشد سلامت اقتصادی است

  معاون اسبق وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز که ارتقای شفافیت و سلامت اقتصاد به همراه حمایت از تولید مورد تاکید دولت است، یکی از الزامات تحقق این اهداف، تمرکز مبادلات کالایی کشور بیش از گذشته در بورس کالا است.
 • جابه‌جایی ۱۰ رکورد تاریخی بورس کالا در ۱۴۰۰/ارزش معاملات از ۶۶۵ همت عبور کرد

  جابه‌جایی ۱۰ رکورد تاریخی بورس کالا در ۱۴۰۰/ارزش معاملات از ۶۶۵ همت عبور کرد

  مرور معاملات بورس کالای ایران در سال ۱۴۰۰ بیانگر جابه‌جایی تقریبا همه رکوردهای تاریخی از سال ۸۶ یعنی زمان تاسیس بورس کالا تاکنون است؛ به طوریکه با رشد ۹۰ درصدی ارزش کل معاملات به نسبت سال ۹۹، این متغیر مهم از ۶۶۵ هزار میلیارد تومان (همت) عبور کرد.
 • معامله ۳۲هزارتن نفتای کامل در بورس انرژی ایران

  معامله ۳۲هزارتن نفتای کامل در بورس انرژی ایران

  بورس انرژی ایران امروز شاهد دادوستد ۳۲ هزار و ۲۵۰ تن فرآورده هیدروکربوری به ارزش هفت‌هزار و ۲۷۹ میلیارد و ۶۳۹ میلیون و ۷۴۷ هزار و ۲۹۰ ریال در بازار فیزیکی بود، که ۳۲ هزار تن آن به «نفتای کامل» با ارزش هفت‌هزار و ۲۳۱ میلیارد و ۷۴۶ میلیون و ۹۹۷ هزار و ۹۲۰ ریال اختصاص داشت و در رینگ صادراتی معامله شد.
 • توقف عرضه بنزین در رینگ صادراتی بورس انرژی

  توقف عرضه بنزین در رینگ صادراتی بورس انرژی

  مدیرعامل بورس انرژی از توقف عرضه بنزین و نفت خام به دلیل توقف مازاد مصرف داخل در رینگ صادراتی بورس انرژی خبر داد.
 • آخرین مختصات عرضه خودرو در بورس کالا/ ۸۰ درصد تولید «شاهین» روی تابلو می رود

  آخرین مختصات عرضه خودرو در بورس کالا/ ۸۰ درصد تولید «شاهین» روی تابلو می رود

  احمد رحیمی سرپرست مدیریت عملیات عرضه بورس کالای ایران گفت: حداقل ۸۰ درصد از تولید سالیانه خودرو شاهین از طریق بورس کالای ایران عرضه خواهد شد، پس از آن تصمیم گیری لازم در خصوص عرضه سایر خودروها توسط سایر تولیدکنندگان از طریق بورس کالا به عمل خواهد آمد.
 • تمامی محصولات زنجیره تولید کالاهای پایه‌ای در بورس کالا عرضه می‌شود

  تمامی محصولات زنجیره تولید کالاهای پایه‌ای در بورس کالا عرضه می‌شود

  مجلس طرحی را در دستورکار دارد که به واسطه آن قرار است تنظیم گری در بازارهای کالایی اصلاح شود. کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داده این طرح در روزهای آخر سال در این کمیسیون به رأی گذاشته شود. به گفته سیدجواد حسینی کیا نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس براساس این طرح براساس این طرح تمامی محصولات زنجیره تولید کالاهای پایه‌ای مانند فولاد، پتروشیمی و... در بورس کالا عرضه می‌شود و مازاد آن برای صادرات در نظر گرفته خواهد شد در واقع وزارت صنعت، معدن و تجارت باید تولیدکنندگان را ملزم به عرضه این محصولات در بورس کالا کند.
 • درخواست جدی یکی از خودروسازان برای ورود خودرو به بورس کالا

  درخواست جدی یکی از خودروسازان برای ورود خودرو به بورس کالا

  رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: یکی از خودروسازان درخواست جدی خود را برای عرضه خودرو در بورس کالا ارایه کرده و این موضوع در هیات پذیرش بررسی خواهد شد و اگر شرایط لازم را داشته باشد عرضه خودرو در بورس کالا و در سال ۱۴۰۱ انجام می‌شود.
 • هفته‌ طلایی بورس انرژی ایران در آستانه‌ نهمین سال‌روز آغاز معاملات

  هفته‌ طلایی بورس انرژی ایران در آستانه‌ نهمین سال‌روز آغاز معاملات

  نخستین معاملات در بورس انرژی ایران در ۱۹ اسفندماه سال ۱۳۹۱ و با دادوستد کالاهای برق، قطران و زغال‌سنگ در این بورس رقم خورد. اکنون بورس انرژی ایران در نهمین سال فعالیت خود شاهد افتتاح تابلوی معاملات قراردادهای آتی در این شرکت، شکستن رکورد معاملات روزانه و چند اتفاق مهم دیگر بوده‌است.
 • برچیده شدن بساط متخلفان با عرضه املاک شهرداری در بورس کالا

  برچیده شدن بساط متخلفان با عرضه املاک شهرداری در بورس کالا

  اغلب مبادلات مالی تهاتری با پیمانکاران اجرایی، نه تنها بر کیفیت و کمیت اجرای پروژه‌ها اثرگذار است، بلکه بسترساز تخلفات اقتصادی، تضییع حقوق بیت‌المال و وقفه در روند تسویه مطالبات می‌شود. در این زمینه شهرداری تهران در مسیر شناسایی و عرضه املاک شهرداری در بورس کالا گام برداشته و به دنبال کانال جدیدی برای فروش املاک، تسویه مطالبات پیمانکاران و به جریان انداختن اموال منجمد تحت سیطره‌اش است.
 • تصویب واگذاری اموال مازاد دولتی بدون تشریفات در بورس کالا

  تصویب واگذاری اموال مازاد دولتی بدون تشریفات در بورس کالا

  نمایندگان مجلس در جلسه عصر دیروز و در ادامه بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال آینده ، چند مورد مهم از جمله شرایط واگذاری اموال و دارایی مازاد در بورس کالا را تصویب کردند. براساس این گزارش، طبق جزء یک بند ب تبصره ۱۸ ماده واحده لایحه بودجه به روسای دستگاه‌های اجرائی ملی/ استانداران اجازه داده شود اموال و دارایی منقول و غیر منقول مازاد دولتی را پس از تأیید کارگروه های ملی و استانی و بدون رعایت تشریفات مربوط به تصویب هیأت وزیران از طریق حراج در بورس کالا یا مزایده عمومی در سامانه تدارکات الکترونیک دولت با رعایت قانون تجارت الکترونیک به فروش رسانده و منابع حاصل را به حساب خزانه داری کل واریز کنند.
 • گاز طبیعی در بورس انرژی ایران پذیرش شد

  گاز طبیعی در بورس انرژی ایران پذیرش شد

  در جدیدترین جلسه هیئت پذیرش بورس انرژی ایران با پذیرش گاز طبیعی موافقت شد و به زودی شاهد معاملات این محصول در بازار این رکن بازار سرمایه خواهیم بود.
 • حمایت از سهامداران عدالت با ورود معدنی‌ها به بورس کالا/ پایبندی دولت سیزدهم به نظام عرضه و تقاضا

  حمایت از سهامداران عدالت با ورود معدنی‌ها به بورس کالا/ پایبندی دولت سیزدهم به نظام عرضه و تقاضا

  یک کارشناس بازار سرمایه به اعتقاد دولت سیزدهم به حذف قیمت‌گذاری دستوری و کشف نرخ از طریق عرضه و تقاضا اشاره کرد و گفت: اکثر شرکت‌های معدنی در بورس حضور دارند و تعداد زیادی از مردم جزو سهامداران آنها هستند، بنابراین منطقی شدن قیمت محصولات این شرکت‌ها به نفع سهامداران عدالت خواهد بود.
 • تولید سیمان با ورود به بورس کالا در حال نفس کشیدن است/مافیای سیمان خانه نشین شده اند

  تولید سیمان با ورود به بورس کالا در حال نفس کشیدن است/مافیای سیمان خانه نشین شده اند

  عبالرضا شیخان با بیان اینکه ورود سیمان به بورس کالا بعد از ۸۰ سال سنتی فروشی موجب رونق تولید و آرام شدن بازار سیمان شده است گفت: با ورود به بورس، تولید در حال نفس کشیدن است و این رویه اشتغال خوبی برای کشور ایجاد کرده است؛ در این میان مافیا و دلالان نیز کنار رفته اند و توصیه می شود منتقدین سنگ اندازی نکنند و بهانه های بیهوده نیاورند.
 • لزوم تغییر پارادایم در مصرف‌ انرژی/ هیدروژن، برگ برنده معاملات انرژی در آینده

  لزوم تغییر پارادایم در مصرف‌ انرژی/ هیدروژن، برگ برنده معاملات انرژی در آینده

  به‌گفته‌ مدیرعامل بورس انرژی ایران، آینده بازار انرژی در بورس انرژی ایران از دو مسیر بازار گواهی صرفه‌جویی انرژی و معاملات هیدروژن می‌گذرد.