2022/12/09
۱۴۰۱ جمعه ۱۸ آذر
 • برنامه جدید عرضه وانت کارا در بورس کالا/ شرایط خرید

  برنامه جدید عرضه وانت کارا در بورس کالا/ شرایط خرید

  بهمن موتور سه‌شنبه هفته آینده (۲۴ آبان) ۶۵ دستگاه کارا دو کابین و ۵۰ دستگاه کارا تک کابین را در تالار خودرو بورس کالا عرضه می کند. این شرکت خودروساز روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته پیش‌رو نیز عرضه فیدلیتی و دیگنیتی را در دستورکار دارد.
 • عرضه جدید ۵۸۴ دستگاه فیدلیتی و دیگنیتی در بورس کالا

  عرضه جدید ۵۸۴ دستگاه فیدلیتی و دیگنیتی در بورس کالا

  بورس کالای ایران یکشنبه ۲۲ آبان و دوشنبه ۲۳ آبان ماه بار دیگر میزبان عرضه ۵۸۴ دستگاه فیدلیتی و دیگنیتی به عنوان دو محصول پُرطرفدار گروه بهمن خواهد بود.
 • رقابت شفاف در تالار خودرو/ ۲۰۰ دستگاه لاماری در بورس کالا فروخته شد

  رقابت شفاف در تالار خودرو/ ۲۰۰ دستگاه لاماری در بورس کالا فروخته شد

  رقابت داغی در تالار شفاف خودروی بورس کالا روز یکشنبه در عرضه لاماری ایما دنبال شد و بدین ترتیب ۲۰۰ دستگاه لاماری ایما با رقابت بیش از ۲۰ درصد فروخته شد.
 • تارا و ۲۰۷ در بورس کالا پذیرش شد

  تارا و ۲۰۷ در بورس کالا پذیرش شد

  محمدرضا بهنام زاده مدیر پذیرش بورس کالای ایران گفت: هیات پذیرش کالا و اوراق بهادار مبتنی بر کالای بورس کالای ایران دقایقی قبل با پذیرش محصولات تارا ‌و ۲۰۷ تولیدی شرکت ایران خودرو موافقت کرد.
 • هدف گذاری ۱۰۰هزار میلیارد تومانی تامین مالی با اوراق گام در بورس کالا

  هدف گذاری ۱۰۰هزار میلیارد تومانی تامین مالی با اوراق گام در بورس کالا

  دولت سیزدهم برای کاهش تورم در جامعه و تسهیل تامین سرمایه برای واحدهای تولیدی اقدام به استفاده از اوراق گام در بورس کالا کرده است که طبق گفته حمید آذرمند، مدیر اداره تامین مالی زنجیره تولید بانک مرکزی، امسال حداقل ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از معاملات بورس کالا با ابزارهای اعتباری مانند اوراق گام تامین مالی می‌شود. استفاده از اوراق گام، روش‌های تامین مالی مبتنی بر بازار سرمایه را توسعه می‌دهد و در این راستا بانک مرکزی به میزان ۵۰ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها جهت تضمین اوراق بدهی منتشر شده توسط شرکت‌ها در بورس کالا مجوز می‌دهد.
 • تعامل مثبت با وزارت صمت برای عرضه منظم و مستمر خودرو در بورس کالا

  تعامل مثبت با وزارت صمت برای عرضه منظم و مستمر خودرو در بورس کالا

  رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از وجود تعامل مثبت سازمان بورس و اوراق بهادار با وزارت صمت برای ورود خودروهای بیشتر به بورس کالا خبر داد و گفت: اکنون به دنبال فعال‌سازی ظرفیت‌های بازار سرمایه برای تامین مالی صنعت خودرو کشور هستیم.
 • پس از رونق بازار فیزیکی، نوبت به اوراق خودرو می رسد

  پس از رونق بازار فیزیکی، نوبت به اوراق خودرو می رسد

  دبیر کل کانون نهادهای سرمایه گذاری گفت: عرضه خودرو در بورس کالا با هدف ایجاد شفافیت، کاهش دلالی و حذف رانت تحقق یافته و با حمایت همه دستگاه های مرتبط با این موضوع، گام بزرگی در جهت کنار گذاشتن قیمت گذاری دستوری و به تبع آن حذف فساد برداشته می شود؛ همچنین گام بعدی بورس کالا پس از رونق معاملات فیزیکی، راه اندازی بازار مالی و معاملات اوراق خودرو خواهد بود.
 • تنها دلالان از عرضه خودرو در بورس کالا ناراضی اند

  تنها دلالان از عرضه خودرو در بورس کالا ناراضی اند

  یک کارشناس بازار سرمایه گفت: عرضه موفقیت آمیز خودرو در بورس کالا نشان داد که عرضه کامل سایر خودروها در بورس کالا مورد استقبال خودروسازان، مصرف کنندگان و فعالان بازار سرمایه و مسوولان قرار گرفته و در این بین فقط دلالان از این امر ناراضی اند.
 • ۶۰۰ دستگاه خودرو راهی بورس کالا می شود

  ۶۰۰ دستگاه خودرو راهی بورس کالا می شود

  تالار صنعتی و معدنی بورس کالای ایران امروز چهارشنبه ۲۶ مرداد ماه میزبان عرضه ۱۷۵ دستگاه خودرو فیدلیتی ۵ نفره، ۱۷۵ دستگاه فیدلیتی ۷ نفره، ۲۵۰ دستگاه دیگنیتی است.
 • تشکر فعالان بازار سرمایه از رئیس جمهور بابت عرضه خودرو در بورس کالا

  تشکر فعالان بازار سرمایه از رئیس جمهور بابت عرضه خودرو در بورس کالا

  جمعی از سهامداران بازار سرمایه با انتشار نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور با تشکر بابت از سرگیری دوباره عرضه خودرو در بورس کالا، خواستار تداوم عرضه خودرو و همچنین عرضه کالاهای شرکت‌های مشمول قیمت‌گذاری دستوری در تالار شیشه‌ای شدند.
 • واریز سود تولید خودرو از جیب واسطه ها به تولیدکنندگان

  واریز سود تولید خودرو از جیب واسطه ها به تولیدکنندگان

  با عرضه خودرو در بورس کالا و انتقال سود واسطه ها و دلال ها به تولیدکنندگان، افزایش سودآوری خودروسازان، حذف قیمت گذاری دستوری از این صنعت و به مرور رشد رقابت، بهبود کیفیت، افزایش تیراژ تولید، عرضه و در نهایت تعادل بازار و حمایت از مصرف کنندگان را مشاهده خواهیم کرد. یک فعال بازار سرمایه با بیان این مطلب تاکید دارد، این امر می تواند بر قیمت سهام خودروسازان در بازار سرمایه تاثیر مثبت داشته و موجب خروج دو شرکت بزرگ خودروساز از زیان شود.
 • خودروسازان و قطعه سازان، جان می‌گیرند

  خودروسازان و قطعه سازان، جان می‌گیرند

  دبیر انجمن خودروسازان می گوید که از این هفته، نخستین گام اصولی برای حذف رانت های گسترده در بازار خودرو با شروع عرضه ها در بورس کالا کلید می خورد که بدون شک با استمرار عرضه ها در بورس کالا، خودروسازان از زیان خارج شده، شرایط قطعه سازان بهبود می یابد و آن زمان است که توقع تولید با کیفیت خودرو به حق و بدون چون و چرا باید اجرایی شود.
 • همه خودروهای وارداتی و داخلی در بورس کالا عرضه شود

  همه خودروهای وارداتی و داخلی در بورس کالا عرضه شود

  رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران با بیان اینکه عرضه محصول های خودرو در بورس کالا در تعادل بازار موثر است، گفت: علاوه بر خودروهای داخلی باید نسبت به عرضه خودروهای وارداتی در بورس کالا هم اقدام کرد.
 • ۴ مزیت عرضه خودرو در بورس کالا

  ۴ مزیت عرضه خودرو در بورس کالا

  رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به آغاز عرضه خودرو از روز چهارشنبه این هفته در بورس کالا، گفت: ایجاد شفافیت، حذف تقاضای کاذب، تعدیل قیمت برای مصرف‌کننده و برنامه‌ریزی برای تولیدکننده به عنوان چهار مزیت اصلی عرضه خودرو در بورس کالا به شمار می‌رود.
 • بورس کالا، راه نجات صنعت خودرو / خریداران قلابی خودرو غزل خداحافظی را بخوانند

  بورس کالا، راه نجات صنعت خودرو / خریداران قلابی خودرو غزل خداحافظی را بخوانند

  دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا و کشف واقعی قیمت ها در تقابل عرضه و تقاضا، صف طولانی خریداران قلابی خودرو که ماه هاست برای دریافت رانت از این صف خارج نمی شوند، جمع خواهد شد.
 • بورس کالا، سود فروش خودرو را به جیب سهامداران بازمی‌گرداند

  بورس کالا، سود فروش خودرو را به جیب سهامداران بازمی‌گرداند

  با عرضه خودرو در بورس کالا، روند فروش شرکت‌ها شفاف و در یک محیط رقابتی صورت می‌گیرد. به گفته یکی از کارشناسان بازار سرمایه با عرضه خودرو در بورس کالا به مرور فاصله نرخ فروش از درب کارخانه تا بازار آزاد کاهش می یابد.
 • سایپا به جمع عرضه کنندگان خودرو در بورس کالا پیوست/ عرضه شاهین قطعی شد

  سایپا به جمع عرضه کنندگان خودرو در بورس کالا پیوست/ عرضه شاهین قطعی شد

  پس از انتشار اطلاعیه عرضه دو محصول گروه بهمن برای عرضه در روز ۲۶ مردادماه در بورس کالای ایران، گروه خودروسازی سایپا نیز برای عرضه خودروی شاهین خود در بورس کالا اعلام آمادگی کرد.
 • عرضه نفت کوره در بورس انرژی؛ به زودی

  عرضه نفت کوره در بورس انرژی؛ به زودی

  مدیر عامل بورس انرژی گفت: طی دو هفته آینده برای نخستین بار نفت کوره در بورس انرژی عرضه خواهد شد.
 • سازمان جمع‌آوری اموال تملیکی؛ عرضه‌کننده جدید بورس انرژی

  سازمان جمع‌آوری اموال تملیکی؛ عرضه‌کننده جدید بورس انرژی

  فراورده‌های نفتی متعلق به سازمان جمع‌آوری و فروش املاک تملیکی برای نخستین بار در بورس انرژی ایران پذیرفته شد.
 • عرضه‏‏‌های جدید در راه بورس انرژی

  عرضه‏‏‌های جدید در راه بورس انرژی

  عرضه‌‌‌های بورس انرژی در مسیر افزایش قرار دارد که به معنی ایجاد پتانسیل جدیدی برای توسعه این بازار مالی با محوریت صادرات فرآورده‌‌‌های نفتی است و افزایش گام به گام عرضه‌‌‌ها را می‌‌‌توان به‌وضوح مشاهده کرد. در این خصوص در گفت‌‌‌وگو با علی نقوی، مدیرعامل بورس انرژی ایران به بررسی ویژگی‌‌‌های معاملات اخیر و پتانسیل‌‌‌های پیش‌‌‌روی این نهاد مالی پرداختیم.