2021/05/09
۱۴۰۰ يکشنبه ۱۹ ارديبهشت
 • زعفران و نقره در صدر معاملات آتی بورس کالا

  زعفران و نقره در صدر معاملات آتی بورس کالا

  بازار مشتقه بورس کالای ایران در هفته منتهی به ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ شاهد انعقاد ۱۵۲ هزار و ۶۳۹ قرارداد آتی بر پایه ۵ دارایی زعفران نگین و پوشال، پسته، زیره سبز و نیز نقره و به ارزشی بالغ بر ۲۱۶۵ میلیارد و ۵۶۹ میلیون ریال بود.
 • معامله نزدیک به ۲۵۰ هزار تن فولاد در بورس کالا

  معامله نزدیک به ۲۵۰ هزار تن فولاد در بورس کالا

  در هفته منتهی به ۱۷ اردیبهشت ماه ۶۱۷ هزار و ۴۸۴ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۸۴ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که سهم فولاد از این میزان ۲۴۸ هزار و ۶۳۱ تن بود.
 • زمان ارائه درخواست تحویل فیزیکی در اوراق سلف موازی کلاف گرم نوردیده فولاد مبارکه اعلام شد

  زمان ارائه درخواست تحویل فیزیکی در اوراق سلف موازی کلاف گرم نوردیده فولاد مبارکه اعلام شد

  مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای مهلت ارائه درخواست تحویل فیزیکی در اوراق سلف موازی استاندارد کلاف گرم نوردیده شرکت فولاد مبارکه اصفهان را اعلام کرد.
 • خروج از نظام قیمت گذاری و تعادل بازار، مزیت عرضه سیمان در بورس کالا

  خروج از نظام قیمت گذاری و تعادل بازار، مزیت عرضه سیمان در بورس کالا

  یک تولیدکننده سیمان راهکار اساسی حل گرانی قیمت در حوزه سیمان را ورود سیمان به بورس کالا دانست و گفت: اگر این موضوع اجرایی شود تولید و عرضه سیمان شفاف شده و قیمت ها تاحد مناسبی معقول خواهد بود حتی شاید روند کاهشی قیمت ها نیز بوجود بیاید. ابراهیم غلامزاده معتقد است: با ورود سیمان به بورس کالا، این صنعت از قیمت گذاری خارج شده و سازوکار شفافی را پیدا خواهد کرد.
 • انعقاد ۱۸۶ هزار قرارداد آتی در بورس کالا

  انعقاد ۱۸۶ هزار قرارداد آتی در بورس کالا

  در جریان معاملات هفته گذشته در بازار مشتقه بورس کالای ایران معامله گران تعداد ۱۸۶ هزار و ۷۳۲ قرارداد آتی را به ارزشی بالغ بر ۲۸۴۴ میلیارد ریال منعقد کردند.
 • ٣ مزیت بزرگ عرضه کالای شرکت ها در بورس کالا

  ٣ مزیت بزرگ عرضه کالای شرکت ها در بورس کالا

  معاون پیشین دبیرکل بورس تهران می گوید که عرضه کالای هر شرکتی در بورس کالا، ظرفیت های جدیدی را مقابل آن شرکت در زمینه شفافیت معاملاتی، تسهیل فروش و کشف واقعی قیمت فراهم می کند و برای رسیدن به نتیجه مطلوب نهادهای سیاست گذار نباید وارد حوزه قیمت گذاری محصولات شوند تا براساس سازوکار بورس، نرخ واقعی محصول مشخص شود.
 • فرآیند تحویل قرارداد آتی نقره سررسید اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ اعلام شد

  فرآیند تحویل قرارداد آتی نقره سررسید اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ اعلام شد

  مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای زمان انجام فرآیند تحویل قرارداد آتی نقره سررسید اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ را اعلام کرد.
 • اعلام سازوکار عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالا

  اعلام سازوکار عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالا

  علیرضا ناصرپور معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد، سازوکار عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالا را تشریح کرد و به پرسش های مطرح شده در این حوزه پاسخ داد.
 • هدف گذاری عرضه ۲۰ هزار میلیارد تومانی محصولات شستا در بورس کالا

  هدف گذاری عرضه ۲۰ هزار میلیارد تومانی محصولات شستا در بورس کالا

  رضوانی فر گفت: هدف گذاری شستا برای سال ۱۴۰۰، این است که به رکورد ۲۰ هزار میلیارد تومان عرضه محصولات در بورس کالا دست یابیم.
 • مجلس موافق عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالاست/ قیمت مسکن در هر منطقه شفاف می شود

  مجلس موافق عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالاست/ قیمت مسکن در هر منطقه شفاف می شود

  محسن علیزاده عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس با بیان اینکه مجلس موافق طرح وزارت راه برای عرضه املاک اشخاص حقیقی در کنار املاک دولتی در بورس کالاست، گفت: با رونق معاملات این املاک در بورس کالا، قیمت های متناسب با هر منطقه به صورت شفاف اعلام شود و از این طریق، میانگین قیمتی در هر منطقه از تهران یا کشور به صورت شفاف مشخص شده و متناسب با آن معامله صورت می گیرد.
 • ایجاد بازاری شفاف و رقابتی با عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالا

  ایجاد بازاری شفاف و رقابتی با عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالا

  علیرضا پاک‌فطرت عضو کمیسیون عمران مجلس می گوید که شفافیت و رقابت در بخش تولید، زیربنای توسعه اقتصاد و ایجاد اشتغال در کشور است، از این رو مجلس در طرح جهش تولید مسکن، زمینه عرضه کامل مصالح ساختمانی در شرایطی رقابتی و شفاف را در بورس کالا فراهم کرده تا انبوه سازان با خیال آسوده بتوانند مواد مورد نیازشان را خرید کنند؛ در این حوزه عرضه مسکن نهادهای دولتی و عمومی و اشخاص حقیقی در بورس کالا، اصل شفافیت و رقابت را در حوزه مسکن برقرار می کند.
 • بازار رقابتی در کل زنجیره در حد کلاس دهمین فولادساز دنیاست

  بازار رقابتی در کل زنجیره در حد کلاس دهمین فولادساز دنیاست

  امیر صباغ مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو گفت: ایمیدرو به عنوان یک سازمان توسعه ای کل زنجیره را می بیند و می داند زمانی که فولاد در انتهای زنجیره به صورت شفاف در بورس کالا تعیین قیمت می شود باید بتواند منافع و شفافیت را به سایر بخش ها هم منتقل کند؛ این موضوع سبب خواهد شد ایران در حد کلاس دهمین فولادساز دنیا بالا بیاید.
 • معامله ۷۴۰ هزار تن انواع محصول در بورس کالا

  معامله ۷۴۰ هزار تن انواع محصول در بورس کالا

  در هفته منتهی به ۳ اردیبهشت ماه ۷۴۰ هزار و ۱۳۲ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۱۹ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت.
 • دادوستد بیش از دو میلیون و ۳۳۳ هزار گواهی سپرده در بورس کالا

  دادوستد بیش از دو میلیون و ۳۳۳ هزار گواهی سپرده در بورس کالا

  در جریان معاملات هفته گذشته در بازار ابزارهای مالی بورس کالای ایران معامله گران تعداد دو میلیون و ۳۳۳ هزار و ۸۳۱ گواهی سپرده کالایی را به ارزشی بالغ بر ۱۲۲۳ میلیارد و ۳۰۸ میلیون ریال خرید و فروش کردند.
 • پذیرش ۱۰۰ هزار تن ورق فولادی شرکت نورد و لوله اهواز در بازار اصلی بورس کالا

  پذیرش ۱۰۰ هزار تن ورق فولادی شرکت نورد و لوله اهواز در بازار اصلی بورس کالا

  مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای از پذیرش ورق فولادی شرکت نورد و لوله اهواز در بازار اصلی این بورس خبر داد.
 • پذیرش ۳ محصول شرکت پلی اکریل در بورس کالا

  پذیرش ۳ محصول شرکت پلی اکریل در بورس کالا

  مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه های جداگانه از پذیرش کالای نخ پلی استر (poy)، الیاف استیپل پلی استر و الیاف استیپل اکریلیک شرکت پلی اکریل ایران در بازار اصلی و فرعی این بورس خبر داد.
 • عرضه ۲۲۶ هزار تن شمش بلوم و تختال در بورس کالا

  عرضه ۲۲۶ هزار تن شمش بلوم و تختال در بورس کالا

  تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز سه شنبه ۳۱ فروردین ماه میزبان عرضه ۱۲۶ هزار و ۵۳۰ تن شمش بلوم و ۱۰۰ هزار تن تختال است.
 • معرفی برترین کارگزاران بورس کالا در سال ۹۹

  معرفی برترین کارگزاران بورس کالا در سال ۹۹

  در آخرین سال قرن ۱۳ هجری شمسی، کارگزاران فعال در حوزه بورس کالای ایران ۳۳ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۷۸۲ تن انواع کالا را در تالارهای صنعتی و معدنی، پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی، کشاورزی، بازار فرعی معامله کردند. «کالاخبر» در این گزارش به بررسی عملکرد کارگزاران از نظر حجم و ارزش معاملات به تفکیک دو بخش خرید و فروش در بازار فیزیکی پرداخته و در پایان نیز کارگزاران برتر در بازار آتی‌ را معرفی کرده است.
 • عرضه ۱۳۵ هزار تن ورق فولادی در بورس کالا

  عرضه ۱۳۵ هزار تن ورق فولادی در بورس کالا

  تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز دوشنبه ۳۰ فروردین ماه میزبان عرضه ۱۲۰ هزار و ۱۰ تن ورق گرم HR و ۱۵ هزار تن ورق سرد B است.